Wciąż silny popyt na kredyty mieszkaniowe

BIK Indeks z maja wskazuje, że wbrew obawom, spowodowanym wyczerpaniem środków z MdM, zainteresowanie finansowaniem mieszkań wciąż jest wysokie.

Wartość BIK Indeks - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła +10,2 proc. w maju 2017 r. Oznacza to, że w maju w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 10,2 proc. niż rok temu. Średnia wartość indeksu od początku 2017 r. wyniosła 13,4 proc.

- Warto zwrócić uwagę, że w tym roku w maju mieliśmy dzień roboczy więcej niż rok wcześniej. We wszystkich miesiącach 2017 r. zanotowaliśmy wyraźnie dodatnie odczyty indeksu popytu na kredyty mieszkaniowe, a średnia wartość indeksu wynosi 13,4 proc. Pozytywne informacje o popycie na kredyty mieszkaniowe dobrze korelują z komunikowanymi pozytywnymi informacjami z rynku polskiej branży deweloperskiej - mówi Sławomir Grzybek, dyrektor Departamentu Business Intelligence Biura Informacji Kredytowej.

Więcej informacji: „Wciąż silny popyt na kredyty mieszkaniowe"

Źródło: Rzeczpospolita

Polub nas