Ruszył nowy wyścig po MdM. Jak się załapać na dopłatę?

W styczniu skończył się wyścig po tegoroczne dopłaty z programu „Mieszkanie dla młodych". Trwa już jednak kolejny, po środki wypłacane w 2018 roku. W 2017r. można bowiem zarezerwować jeszcze ok. 205 mln zł z przyszłorocznej puli. Expander ostrzega, że pieniędzy może jednak zabraknąć już w marcu, a najpóźniej w maju.

W komunikacie zawieszającym możliwość wnioskowania o tegoroczne dopłaty, BGK poinformowało, że wykorzystanie limitu środków na rok 2018 na dzień 31 stycznia br. wynosi ok. 23%. Oznacza to, że w tym roku można jeszcze zarezerwować ok. 205 mln zł. Powstaje więc pytanie, na jak długo wystarczy tych pieniędzy.

W grudniu 2016 i styczniu br. zarezerwowano po ok. 37 mln zł z puli na 2018 r. Gdyby taki poziom się utrzymał, to możliwość wnioskowania o dopłaty BGK zablokowałby już w lipcu. Prawdopodobnie pieniądze skończą się jednak znacznie szybciej. W ubiegłym roku, gdy już wyczerpała się pula na dopłaty dostępne od ręki, wykorzystanie tej przyszłorocznej wzrosło najpierw do ok. 70 mln zł miesięcznie, a w czerwcu osiągnęło aż 114 mln zł.

Biorąc pod uwagę, że w styczniu zainteresowanie dopłatami było znacznie większe niż przed rokiem, to może się zdarzyć, że limit zostanie wyczerpany już w marcu. Naszym zdaniem najpóźniej stanie się to natomiast w maju.

Więcej informacji: „Ruszył nowy wyścig po MdM. Jak się załapać na dopłatę?"

Forsal

Polub nas