Największy mural w Bielsku-Białej powstaje na budynku należącym do Karpackiej SM

Powstaje największy mural w Bielsku-Białej. Kozica spojrzy na miasto z 33-metrowego bloku

18f24f34f53c51bbb42fb2c5fb9bd44fe97158f6.jpg
 

Trwają prace nad największym muralem w Bielsku-Białej pt. „Kozica”, który powstaje na ścianie 10-piętrowego bloku mieszkalnego przy ul. Morskie Oko 23.

Autorką muralu jest bielszczanka – Ilona Krieser, której projekt został wybrany spośród 34 innych propozycji nadesłanych na konkurs przez artystów z Polski i z zagranicy. Artystka zaproponowała iluzjonistyczny, a zarazem minimalistyczny mural z kozicą stojącą nad oblodzonym urwiskiem skalnym. Tatrzańska kozica już wkrótce będzie spoglądać na bielszczan, przechodniów i ruchliwą przelotową aleję Andersa ze szczytu wysokiej ściany.

Ilona Krieser jest bielszczanką, absolwentką edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki na Wydziale Artystycznym w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest również wielką pasjonatką gór – często w wolnych chwilach wybiera się na górskie wyprawy zdobywając kolejne szczyty w polskich górach. Artystka posiada doświadczenie w pracach artystycznych na wysokościach. Mural zostanie zrealizowany do końca czerwca. Przy jego tworzeniu autorce pomaga Jarosław Mączka. Wykonanie muralu częściowo sfinansowane jest przez Karpacką Spółdzielnię Mieszkaniową, partnera projektu. więcej ...

Polub nas